Pozdrav, imam pitanje u vezi probave. Sedmi dan kako nemam normalnu stolicu,prije ovih sedam dana ,dva dana sam imao proljev i " osjetio " da nisam sve izbacio i da je jako tesko pokrenut stolicy prema van. Poceo sam piti caj sena i od tad mi je stolica - voda. Uzimao sam cepice i tablete ali nista se nije promijenilo. Juce ujutro poslije koristenja cepica imao sam proljev . Jednom ili nijednom dnevno jedem jer me plasi sta ce se desiti ako se ispostavi da taj jedan dio nmg izbacit. Molin vas za savjet . Hvala

    Odgovoreno: 10. 04. 2020.
    • Poštovani!

      Imajući u vidu vaše tegobe smatram da bi trebalo uraditi kolonoskopiju i na taj način bi  se stekao uvid u stanje sluzokože debelog creva i njegove anatomske karakteristike kako bi se moglo adekvatno terapijski pristupiti ili zavisno od nalaza pristupiti i dodatnim ispitivanjima (lab. analize, pregled stolice, test svarljivosti,testovi na nutritivne alergene...).

      Srdačan pozdrav!