Mlim da mi pojasnite nalaz hvala

    Odgovoreno: 08. 04. 2020.
    • Poštovani!

      Nalaz NMR ABDOMENA pokazuje da vi u tkivu jetre imate nekoliko promena tipa kavernoznog hemangioma (proširenja kapilarnih krvnih sudova u tkivu jetre), a u repu pankreasa imate cističnu promenu koja je opisana kao dobroćudna ,a  obično nastaje kao posledica upale tkiva pankreasa ( u sklopu pankreatitisa).

      Ja bih analize dopunio i Tu markerima ( CEA,CA 19-9,AFP) i scintigrafijom jetre (blood pool).

      Srdačan pozdrav!

Komentari na pitanje: #168131