Postovani,

    Vec 15 dana imam hronicnu dijareju koja je uglavnom ujutru. Imam sindrom iritabilnog kolona ali do sada nisam imala nikad ovoliko dugo problem.Pijem terapiju koja mi je dodeljena ali nista ne pomaze. Nemam ni apetiti i bas se lose osecam. Ne znam sta u ovoj situaciji mogu da uradim?

    Odgovoreno: 06. 04. 2020.
    • Poštovana!

      Niste naveli da li imate jednu ili više stolica tj. koliki je broj stolica.

      Pretpostavljam da ste do sada uradili gastroenterološku dijagnostiku ( lab.analize, koprokulturu , fekalnu elastazu, kalprotektin,test na celijakiju ,UZ ABDOMENA,kolonoskopiju...).

      Ja bih u ovoj situaciji dao sledeću terapiju:

      1) Tabl. Orvagyl 400,3x1,posle jela,7 dana

      2) Caps. Nezavisne,3x2,u toku jela,mesec dana

      3) Pulv. LACTIBIANE IMEDIA, 1 dnevno,4 dana

      4) Caps. LACTIBIANE TOLERANCE, 1 dnevno,mesec dana.

      5) dijeta ( jesti pire i bareni krompir,piletinu,piletinu,industrijske supe,pirinač...).

      Ukoliko nema adekvatnog efekta, a niste uradili opisane analize posetite gastroenterologa i uradite predloženo!

      Srdačan pozdrav!

      Dr Blagojević

Komentari na pitanje: #168047

    • Dragana Mitrović 06. 04. 2020.

      Postovani, Stolice su uglavnom ujutru, probude me bolovi i grčevi u stomaku, prvo bude neformirana, a posle retka stolica. Sve sam radila osim kolonskopije za sad. Jedino nisam tolerantna na laktozu.

      Za sada pijem Colospu 2x1 i Lactibian tolerans ujutru pre jela.