Postovanje.Stojan Uzice.Radjen mi je rengen zeluca,i pronadjena je mala zel kila i kaskada,uz to endoskopijom mi je otkriven gastritis.U zadnje vreme iako dosta pazim na ishranu ,javljaju mi se svakodnevno aritmije ,bukvalno desetak preskoka u roku od sat vremena,i to se kasnije smiri ,ali tek kada izmasiram zeludac.Problem je sto se u tim momentima uplasim.Puls i pritisak su mi za vreme tih desavanja u normali,samo osetim povremeno otkucaj manjka.Da li je moguce da su aritmije izazvane zeludacnim problemima,i koliko su opasne?

    Odgovoreno: 06. 04. 2020.
    • Poštovani!

      Vi ste uradili gastroenterološku dijagnostiku i pretpostavljam da vam je ordinirana adekvatna terapija i savetovan adekvatan način ishrane i režim života (da jedete često po malo,nikad do pune granice sitosti,2 sata nakon ručka i 3 sata nakon večere da ne legnete,da jedete sporije,više da žvaćete;u toku jela nakon 3-4 zalogaja hrane popijte gutljaj tečnosti; izbegavajte pasulj,kupus, grašak,krastavac).

      Ukoliko tegobe i pored svega preduzetog perzistiraju savetujem da se javite kardiologu i da uradite 24-časovni HOLTER EKG!

      Srdačan pozdrav!

      Dr Blagojević