1. Bol sa desne strane stomaka - Bol u stomaku sa desne strane

    Pitanje broj: #10920

    Poštovani,

    Već duže vreme imam bolove sa desne strane stomaka, ispod rebara, koji se širi prema leđima. Išla sam ljekaru, ultrazvuk normalan, jetra i žuc normalna (samo žuč presavijena), krvni nalazi su super, AST 17, ALT 13, bilirubin super, kao i proteini i albiminin, željezo sve perfektno. Međutim, bolovi su dosadni i nekada ne mogu ni da se ispravim čestito, te mi cijela desna strana bude naduvena i to baš osjetim kada pipnem rukom da je strana veća od lijeve i osjetljiva je na dodir kao da sam puna zraka. Kada sam za kompjuterom, kada se istegnem, zategne me desna strana, onako bolno i ružno i onda krene da žari kao da sam se uvrijedila u nešto. Pri dnu jednjaka osjećam kiselinu, ali ne pojavljuje se u ustima. Žiga me nekada i sa ledja, pa u epigastrijumu na sredini, pa ispod rebara, sve dole do jajnika. Helikobacterija nije nadjena na pregledu. Imam 27 god. i nekada pokušavam sve to prepisati stresu. Interesantno je da mi bolovi počnu i traju tupo par dana, a onda naglo nestanu i savršeno se osjecam. Nekada me boli samo pluća sa ledja kada udišem i imam žgaravicu. Shvatila sam da se javljaju periodično, a što se tiče hrane bolovi nekada budu isprovocirani čak i od supe, a nekada mogu da jedem roštilj tri dana i neće me boljeti.

    Da li je jetra to u pitanju ili ova savijena žuc? Da li je moguće imati bolesnu žuc bez kamenčića? Čitala sam kako žuč može biti upaljena kada se inficira nekim bakterijama i da li se to može vidjeti na ultrazvuku ili se vade enzimi posebno. Da li se upala gušterače može vidjeti na ultrazvuku? Mene ovo veoma brine, jer vidim da mi je lijeva strana potpuno zdrava i bezbolna i bez zraka dok je desna suprotnost čista. Doktori vide nalaze i kažu briši kuži mlada si, zdrava si, ali meni moje tijelo već godinama šalje signale da nešto ne valja, pa neka je i bezazlena upala,voljela bi da to izlječim i da normalno živim bez moje pesnice na mom stomaku svake noći prije spavanja.

    Odgovoreno: 17. 09. 2008.
    • Poštovana, to što imate kiselinu pri dnu jednjaka znači da imate reflus eyofagitis. Kiseli sadržaj iz jednjaka Vam natapa jednjak i može da ga oseti. Žuc može biti bolesna i bez kamenčića, a pankreas se vidi, pogotovu zapaljenje i na ultrazvuku. Verovatno da je dispepsija razlog za tegobe koje opisujete. Pozdrav

Komentari na pitanje: #10920

    • Poštovani, imam problem i ne znam kome da se obratim. Pre godinu dana sam imao stomačni grip i od tog trenutka mi kreću problemi u stomaku. U boku imam osećaj povremeno kao da mi se nešto zateže, a ponekad i kao da me nešto iznutra svrbucka. Imam gasove ali mi je stolica, bar koliko vidim, bez promena. Išao sam na ultrazvuk i sve je bilo uredno. Taj osećaj nije konstantan i povremeno se javlja, sa prekidima. Primetio sam i da ako vežbam ili jedem pečurke bukovače on nestane na dan-dva. Pokušavam da dođem do gastroenterologa, ali me zanima dok ne dođem, da li ste se susretali sa ovakvim slučajem.?

    • Imam već dva dana bol sa desne strane od pupka, sa povišenom tempraturom?Prvi put sam to osetila.

    • пробај чај од Нане и пар дана Espumisan да ослободиш заробљени ваздух

    • Pozdrav,imam bol na dodir u desnoj strani stomaka, i ponekad kao da mi se nakupio zrak na tom mjestu.Kada pritisnem rukom tj prstom na slijepo crijevo zaboli me , i cuje se krcenje i muckanje kao da je voda.

    • Dobar dan, već dva mjeseca imam bol u desnoj strani stomaka koji se širi uz kičmu.Igram fudbal i dok sam igrao krenuo sam da osjećam bol probadanja ali sam nastavio i bol se proširio.Radio sam ultrazvuk i nalaze i sve je bilo u redu, međutim bol traje već dva meseca.Sta mogu da uradim da bi bol prestao?

    • Vec pet dana imam bolove sa desne strane u ledjima a bol se siri prema stimaku ,primala sam inekcije za kicmu ali bolovi ne prestaju

    • Poštovani, imam bol sa desne strane stomaka i zahvata desni deo rebara. Na dodir je tvrdo ne drastično. Bol je izdržljiv, ali mi smeta. Pojavilo se pre četri dana. Koje nalaze da odradim.? Normalno obavljam sve poslove, jedino kada legnem me malo boli. Očekujem vaš odgovor..Unapred zahvalna Sutra idem u Vrnjačku banju i nadam se da kupanje u njihovim bazenima tople vode će mi prijati

    • Postovani, vec neko vreme osecam bol na desnoj strani stomaka bas ispod oziljka od operacije slepog creva koje sam operisala pre 10godina. Oziljžjno tkivo mi je malo vece i najviše me boli u lezecem položaju. Nekada mi predstavlja problem i dok sedim, sve zavisi. Molim Vas, recite mi da li imam razloga za brigu jer sam i samohrana majka pa sam malo zabrinuta zbog svega ? Unapred hvala

    • Zanima me, imam bol sa desne strane stomaka ispod skroz, to me boli povremeno, posle menstruacije, tu gde me boli tu je i rana od carskog reza.

    • Vec dva meseca imam kamenje u zucnu i kad god nesto pojedem ili popijem tera me da mokrim a bolove u desnoj strani se pojavljuji i kad jedem popijem lek za ublazanje bolova malo umine al ne mnogo sta radim recite mi

    • Zdravo imam problem sa ledjima a nedavno sam otkrila da imam kamenje u zucnoj kesi al imam i bolove i sa desne strane i sa leve al najvise sa desne pijem sta mi je prepisano al mi ne pomaze sta da radim.

    • Imam ucestale bolove sa desne strane u predjelu pupka i kada pritisnem na taj dio gdje me boli osjeca se kao puckanje a takodje imam bolove na desnoj strani u donjem dijelu.

    • Postovani U zadnje vreme imam čudne simptome u stomaku Imam osecaj zatezanja u desnoj strani stomaka koji ponekad Lici na naduvanu lopticu Nekad to osecam u boku nekad kod pupka ali najviše ispod rebara Zadnje vreme sam imao i cudan ukus u ustima nalik na alkoholno vrenje koji je nestao Realtivno skoro sam radio ultrazvuk i sve mi je bilo korektno Operisao sam Ore tri godine zucnu kesu da napomenem

    • Postovani Imam bol u desnoj strani stomaka,operisao sam zucnu kesu u martu ove godine a sad ujulu se pojavili bolovi,nadutost,mucnina. Vec tri noci nemogu da spavam i.am bolove. Unapred zahvalan,pozdrav

    • Imam bolove sa gornje desne strane stomaka vec nekoliko meseci. Osećam tezinu sa te strane tup bol i nekad bol pri dodiru. U julu mesecu sam išla na ultrazvuk stomaka i sve je uredu. Krvna slika je dobra. Stolica je uredna. Sta da radim da ovo prestane

    • Mozete mi reći šta je bio problem ako ste saznali?
      Pozdrav

    • I ja imam iste probleme evo vec godinu i po traje, dva tri dana i povuku se, dva dana sve jedem a nekad malo vode haos mi pravi i napuse mi stomak a imam osjecaj da mi se hrana vraca i zari na pluca. . Ultra zvuk uredan samo osim polipa na zuci 5mm. .