Postovani doktore,vec jako puno godina imam problema sa stomakom koji su se pogorsali zadnjih godinu dana.Verovali ili ne prosih godina 4 razlicita specijalista i razlicite dijagnoze.Gastroskopija radena prije par meseci i navodno nista sem kiseline nije videno.Prijasnji lekar je video GERD,lekar prije toga gastritis,esophagitis i hijatus herniju,treci uzevsi biopsiju bakteruju zbog koje sam probala anitibiotike i jetra mi je reagovala pa sam morala prestati.Sada me toliko kiselina muci da me je probudilo dok sam spavala u snu u skoro sam povratila.Od juce mi je jako naduven stomak i dada sam stavila ruku osetila sam unutarnje \"zadeblanje\"kao kuklicu 4 prsta iznad pupka u sredini i na pritisak jako me boli.Zahtevala sam ultrazvuk pa idem tek za 2 nedelje i takode na barijum ali me ova cudna naduvenost i cudan bol na pritisak zabrinjava.Kazite mi molim vas sta se nalazi u tom predelu stomaka? Da li da se javim ranije lekaru? Veliki srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 29. 08. 2008.
    • Postovana, ako imate tegobe javite se i ranije lekaru. U projekciji predela koji opisujete je zeludac, debelo crevo, pankreas. Obavezno od lekova uzimajte inhibitore protonske pumope da bi Vam smanjili kiselinu. Uradite i pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite dok cekate prijem kod lekara. Pozdrav