Postovani, gastroskopijom mi je utvrdjenna Dg.Gastritis chron.abacterialis(Hlo negativa)K29 Propisana terapija bila mi je Nexium tbl.20mg 1X1,14 dana a potom Famotidin od 20mg uvece pre spavanja 1X1. Ovih dana sam prestala piti Famotidin . Molim Vas recite mi u cemu je razlika izmedju Ranisana i Famotidin-a i kad se koji koristi.Osim toga smrsala sam za tri nedelje 5 kg i koliko treba da budem na dijetetskom rezimu ishrane.Hvala u napred.

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovana, Famootidin i Ranisan su iz iste grupe lekova samo sto je Famotidin novije generacije, identicni su mehanizmu dejstva i jednako su efikasni. Sto se tice dijete treba samo da izbegavate jako ljutu i zacinjenu hranu i vruce napitke i hranu, kao i antireumatske lekove i salicilate. Pozdrav