Postovana, utvrdjen mi je Hronicni gastritis srednjeg stepena,moje pitanje je da li to znaci da u opste ne mogu da jedem tesku hranu kao sto je grasak,pasulj,mesne preradjevine,mleko,jogurt ,jela sa rostilja ili smem i to. Sta ja sto se tice ishrane mogu da jedem,veoma sam zbunjena odgovorima lekara opste prakse u ogledu ishrane. Molim Vas za odgovor.Unapred Hvala.

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovana, treba da izbegavate jako zacinjenu, ljtu hranu kao i upotrebu lekova koji sadrzee salicilnu kiselinu i antireumatike. Hronicni gastritis je stanje koje u svojoj evoluciji moze da izazove ozbiljnija oboljenja i zato treba biti pod kontrolom gastroenterologa. Pozdrav