meni je ustanovljena dg. gilbertov syndrom.Da li je to opasno i da li se leci. Bilirubi ukupni mi je 27,direkti 10,ast76,alt 63 gama 19.

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Postovana, Gilbertov sindrom je tzv funkcvionalna bilirubinemija i preporucuje se da se ne gladuje i da se izbegava fizicki napor. Kod ovog sindroma AST i ALT su u granicama normale, kod Vas su povisene pa treba ponoviti , odnosno kontrolisati laboratotisjek analize. Pozdrav