Postovani doktore! Ja sam vise puta pricao sa vama o mom slucaju,i malo sam dosadan ali bih rado voleo da dodjem i kod vas licno na pregled i uradim jos neke pretrage creva na primer kolonoskopiju.Tako da bi zeleo da znam u kojoj bolnici bi mogao to da uradim i na koji broj bi mogao kod vas da zakazem pregled? Ja sam pre 4 nedelje uradio rengen foto debelog creva (irigografiju) i eho,oba rezultata su dobra,krvna slika kazu da je OK samo malko su povecani monociti 8 je normalno a ja sam imao 8,3 i holesterol je bio malo nizi, a sve ostalo gvozdje i drugo je OK.Pre 4 nedelje sam operisao (sinus pilonidalis) i ta rana polako zarasta i ne brine me puno. Ono sto me je brinulo i jos uvek sam opterecen kada imam stolicu svaki dan pa stalno gledam da li nema krvi za sada nisam nista primetio neobicno mada ponekada su stolice jako cudne.Jutros napr kao neke kuglice manja stolica a u podne sam imao ponovo (2 puta dnevno) a izgledalo mi je normalna meksa gde se vide ostaci od hrane crvene boje pa sam umislio da je krv.?Uglavnom u zadnjih dva meseca imam jednom dnevno stolicu i to uvek ujutru. Profesore ja vise stvarno neznam kome da se obratim osim vama da mi jos jednom kazete i ako treba da uradim pregled kod vas ili je moj slucaj za psihijatriju?Opet kazem rezultat irigografije je dobar i eho i da li je moguce da na tom rezultatu se nebi videlo da imam rak debelog creva?I da li uopste trebam da obracam paznju na sve ove promene koje me jako i mnogo uzrujavaju a znajuci da je rezultat irigografije dobar i da je doktor rekao da cak nema ni polipa ni raka onda verovatno nije moguce da bude krvi u stolici? Ako bi se javila krv u stolici pitam se da li bi to bilo vidljivo preko rengenskog snimka irigografije. Unapred zahvalan po ko zna koji put na odgovoru i voleo bi da znam na koji broj mogu da zakazem pregled kod vas ako smatrate da bi bio potreban? Sasa ivanovic

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Postovani, rak debelog creva sigurno nemate, jer se velike promene sasvim jasno vide na irigografiji. Krvarenje ne moze da se vidi irigografski. Ja radim na Klinici za gastroenterologiju i hepatologiju i za kolonoskopiju VAm je neophodan bolnicki uput. Pozdrav