Postovani doktore imam 32 godine imam problem sa nadimanjem stomaka.Imam cir na dvanaestopalacnom crevu od svoje 15-te godine .sada sam radila analize u higjenskom zavodu i one su sledece:stolica- mikoloski pregled i nadena je kandida 10 kolonija,stolica AB- izolovana normalna crevna flora,urin AB urinokultura ostala sterilna,bris grla -negativan,bris grla AB patogene bakterije nisu izolovane, urin mikoloska -negativan,sputum mikoloski pregled candida sp. Pitanje molim Vas da mi objasnite o cemu se radi i sta trebam da koristim od terapije kao i to sta smem da uzima od hrane ? unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovana, najverovatnije se radi o malom poremecaju u crevnoj flori. Nalaz gljivica u stolici Candide je mali i ne zahteva lecenje, ali drzite malo dijetu bez belog brasna, slatkisa i mleka i mlecnih proizvoda. Uzmite kapsule probiotica 1x1 dnevno 7 dana, kao kapsule Espumisana 3x2, 10 dana. Pozdrav