Postovani doktore bicu kratak.Pre izvesnog vremena (ranije mi se retko desavalo) pocelo je ucestalo, 3-5 puta mesecno da mi zaugra u grudima i da me stegne u grlu pri cemu me oblije hladan znoj.Uplasen uradio sam ultra zvuk srca i EKG, ciji su nalazi bili uredni.Zbog cestog javljanja tezine u zeludcu uradio sam rendgen istog gde mi je ustanovljena hiatus hernia velicine oraha( NASLUCIVAO SAM DA JE IMAM). Moje pitanje je, da li hernija moze da izaziva preskakanje srca, lupanje srca i stezanje u grlu i da li mozete da mi preporucite neki lek koji bi mogao da uzimam kako mi se ne bi desavale takve stvari koje mi razaraju nervni sistem.

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Postovani, hijatalna hernija izaziva sve tegobe koje ste naveli. Predlazem da uzmete tablete Controloca od 40mg, 2x1 pola sata pre jela ili tablete Nexiuma od 40mg, 2x1, pola sata pre jela. Predlazem da spavate sa podignutim uzglavljem, da imate veci broj obroka u toku dana sa kolicinski manje hrane, da ne nosite tesnu odecu, da redukujete tezinu ako ste gojazni, da nekoliko sati pre spavanja ne jedete, i da izbegavate gazirane napitke, slatkise, posebno cokoladu i permint. Pozdrav