Postovani doktore, Na Rtg pregledu mi je nadjeno da je zeludac izrazito ptotican i silazi u malu karlicu. Iako vecina lekara smatra da je gastroptoza banalno fiziolosko stanje, ja imam citav niz tegoba i to vise godina unazad. Imam prilican manjak tezine (62kg/186 cm). Kako se ovo stanje moze poboljsati i sta konkretno mogu da da uradim da na to uticem?

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Postovani, da bi se stanje popravilo neophodno je da se ugojite. Medjutim, neophodno je uraditi gastroskopiju da bi se iskljucio cir na dvanaestopalacnom crevu obzirom da se zeludac moze spustitit u malu karl;icu i kod suzenja dvanaestopalacnog creva zbog ulkusa. Pozdrav