Postovani, pisao sam Vam pre nekoliko meseci zbog sledecih problema: nadutosti, stanjenje stolice, preterano cestih praznjenja creva(3-5 dnevno-obicno posle jela), osecajem neispraznjenosti, gasova i povremenih ali retkih krvarenja(svetlo crvena krv).Krvna slika je u redu.Bolova nema.Tegobe su pocele pre oko 5 godina u vidu produzenog trajanja praznjenja da bi danas dostigle ovaj nivo.Po Vasem savet isao sam na kolonoskopiju i pronadjeni su mi hemoroidi prvog stepena i intaktna mukoza debelog creva( ne znam sta ovo znaci). Ranije mi je doktor prepisivao laktulosa sirup koji nije dao nikakve znacajne rezultate, i rudakol koji mi je nesto i pomogao ali sam imao obilnija krvarenja dok sam ga uzimao.Dijagnoza je bila IBS. Pri jednoj analizi mi je pronadjen i veliki broj kolonija kandide, pri drugo uopste je nije bilo a pri trecoj 30%.Sve tri su vrsene u roku nekoliko dana. Da li je zaista u pitanju IBS i cime se on leci?Unapred hvala,Zoran

    Odgovoreno: 26. 08. 2008.
    • Postovani, IBS je jako cesto funkcionalno oboljenje debelog creva u savremenom svetu, pa je i kod Vas dijagnoza moguca. U ovom trenutku od lekova se koriste tablete Rudakola. Sto se tice candide,u dva nalaza je ona prisutna u broju koji je potrebno da se leci. Uz tablete Nistatina 3x1 dnevno 10 dana, neophodno je da izbegavate slatkise, mleko i mlecne proizvode kao i belo brasno. Po zavrsetku tertapije i pauze od 10 dana ponovite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite. Pozdrav