Postovani doktore, problem moje majke je Ulcerozni kolitis od kojeg se leci zadnjih godinu dana uz upotrebu sledecih lekova 5 ASA od 250mg 3x3 Salofalk500 1x1 suppositories od februara meseca pocela je malo cesce da ima stolicu sa tragovima krvi ,a zadnjih mesec - dva, krvarenje je svakodnevno uz tri cetiri do pet stolica dnevno,od pre sedam dana pocela je uz terapiju da koristi i Imuran tabl.od 50mg 1x1 Pronizon 2x1/4 Posto ovo krvarenje ne prestaje da li bi trebalo da se promeni lek ili..... Rezultati krvi Sedmentacija 56 Glukoza 6.2 Bilirubini normalni Ukupni proteini 78 Fibrinogen 5.5 Urea 2.7 Kreatinin 63 Holesterol 3.7 HDL.-Holesterol 1.04 LDL.-Holesterol 1.97 Trigliceridi 1.5 Gvozdje 3.7 ALT 22 AST 27 WBC 6.7 LY 29.5 MO 6.2 GR 64.3 LY# 2.0 MO# 0.43 GR# 4.33 RBC 4.38 Hgb 112 Hct .345 MCV 78.8 MCH 25.6 MCHC 325. RDW 14.5 Plt 297. MPV 7.3 Nalaz mokrace je uredan. Napominjem samo da mi je majka u junu 2003g. operisana od tumora dojke jedan limfni cvoric je poceo da metastazira i potom je pet godina koristila lek Nolvadex

    Odgovoreno: 15. 08. 2008.
    • Postovana, terapija koja je oprdinirana je u radu s tim sto bih zbog broja stolica povecao tablete 5 ASA na 4x3. Rutinski uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite. Sastavni deo terapije je svakako i dijeta, pa se obrati dijeteticaru domu zdravlja. Pozdrav