postovani, uradila sam gastroskopiju i dijagnoza je sledeca Candidasis oroghaynigs et gastroduodenuma GERB B-Reflux oesophagitis gr. B Hiatus hernia sliding (non fixata) Gastritis /antritis/ chr. hyperaemico- hypertroficans Stenosis pylorii Hyperamico spastica Deformatio bulbi duodeni et bulbitis chr. microerosiva Cicatrix post UBD p.sup.ant. Reflux duodenogastricum biliaris levis molim vas doktore mozete li malo da mi pojasnite ovaj nalaz i koje lekove preporucujete. hvala vam puno najbolji ste!!!!

    Odgovoreno: 15. 08. 2008.
    • Postovana, imate zeludacnu kilu koja opmogucava da kiseliva ostecuje sluzokozu jednjaka. sa druge strane pojacana kiselina je kod Vas ostetila i dvanaestopalacno crevo tu je bilo vise ulceracija koje su dovele do deformiteta tog dela, ukljucujuci i suzenje pilorusa mesta gde zeludac prelazi u dvanaestopalacno crevo. Probajte sa tabletama Nwxiuma od 40 mg, dva puta dnevno pola sata pre jela. Pozdrav