Postovani Doktore, pre godinu dana osetio sam pecenje u stomaku,malaksalos koja je trajala nekoliko dana. Lekar mi je rekao da je verovatno upala sluynice i koristio sam Ranisan. Posle nekog vremena pecenje i malaksalost se ponovo nastavio i opet sam koristio Ranisan. Ovo pecenje i malaksalost je prolazilo i pojavljivalo sve cesce i trajalo sve duze. uradio sam Test na Helico Bakteriju bio je negativan. Pre dva meseca imao sam upalu grla uz ove prethodne simptome i los apetit, nism lecio grlo. Pojavili su mi se cvorici na nogama za sta je doktor dao dijagnozu Erithema Nodosum. Krvna Slika je bila katastrofalna Sedimentacija:100. Bolnickim lecenjem ovi cvorici su prosli, krvna slika se popravila apetit se popravio. Posto sam se zalio na peckanje u stomaku Uradili su mi Gastroskopiju i nema nikakvih problema. Uradio sam ponovo sve nalaze svi su uredu. Sada imam problema sa gasovima vec dvadesetak dana imam osecaj peckanja u gornjem delu stomaka, ponekad kada spavam na levom boku osecam bol na levoj strani kada se okrenem na desnu bol nestaje.

    Odgovoreno: 14. 08. 2008.
    • Postovani, gasove verovatno imate kao posledicu nacina ishrane u letnjim mesecima. Sto se bolova tice, nastanka i prestanka pro promeni polozaja veroovatno je to vezano za preraspodelu gasova u crevima tokom menjanja polozaja. Uzmite capsule Espumisana 3x2 dnevno. Pozdrav