Postovani prof dr Nagorni Divno je sto na ovaj nacin mogu da vam se obratim, bicu vam zahvalna ako procitate ovo pismo a jos vise na vasem odgovoru. Imam 33god.,porodicu...9god sam pod terapijom (eutirox) zbog Hasimoto tiroiditisa i propranola zbog izrazene tahikardije. Medjutim moja klinicka slika nije u skladu sa dijagnozom obzirom da je u pitanju izuzetno izrazena hipotiroza(nije maskirana) a meni je u proseku 46kg, lako gubim a vrlo tesko nadoknadjujem izgubljeno... Sklona sam zatvorima a onda bolovi u donjem delu stomaka i cesto se zavrsi prolivom samo taj dan. Kao mala provela sam 2,5 god na Institutu za majku i dete zbog celiakije... sa navrsenih 6 sam ostala bez roditelja i bilo kakve kontrole ishrane ili pregleda...Izuzetno mi smeta manjak kg ne u estetskom smislu vec mi pravi zamor, znojim se...a i grcevi u stomaku. Uglavmom se svi slazu da je usporen metabolizam zbog hasimota ali gde je tu logika? Mozda je moje pitanje glupo ali vas molim u svakom slucaju za odgovor: Da li je celiakija zanemarena u detinjstvu mogla da dovede do hasimota obzirom da je polje imuniteta i da se preplicu sada u posledicama praveci atipican slucaj kako doktori kazu? Inace sam stvarno vedra osoba puna lepih osecanja i volje pa vam se iskreno izvinjavam zbog dugog i konfuznog pisma. Bila bih vam zahvalna na vremenu ako bi ste mi odgovorili ili zakazali pregled obzirom da je dr Lela iz Lire preporucila vas i vase misljenje. (Nikada od detinjstva nije radjen nikakav gastro pregled) Hvala vam ako ste procitali pismo ili nasli resenje S postovanjem Julija , Nis, 11.08.2008

    Odgovoreno: 12. 08. 2008.
    • Postovan, hipotireoza se moze ispoljiti u toku celijacne bolesti. Stojim VAm na raspolaganju za klinicki pregled posle 20 og avgusta kada se vratim sa godisnjeg odmora tada cemo popricati i pogledacu VAsu kompetnu dokumentaciju. Javite mi se majlom posle 20-og da zakazem pregled na klinici. Pozdrav

Komentari na pitanje: #9197

    • Da li su ciliakije u detinjstvu pracene neprestanim prolivima ili se javljaju s vremena na vreme?