Postovani doktore postavio sam pre neki dan pitanje u vezi nalaza biopsije a nisam vam napiso nalaz gastoskopije pa ovako izgleda nalaz gastroentrologa:sluznica distalne polovine jednjaka sa znacima ezofagitisa tip B.Kardija inkompetentnija.Mala tranzitorna hijatalna hernija.Sluznica korpusa bez defekta,sagledana i u retroverziji,a antralna kaldmasta fragilna na kontakt krvari.Pilorus centruican prolazan za gastroskop.Sluznica bolbusa duodenuma i duodenum,a do D3 bez defekta.Dg Antritis et bulitis erosiva k25 k26,a nalaz biopsije je gastritis chronica polyposa.Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 08. 2008.
    • Postovani, Vas nalaz ne treba da Vas zabrinjava. Vi imate ostecenja dela zeluca i dvanaestopalacnog creva kao i zavrsnog dela jednjaka zbog pojacanog lucenja hlorovodoniocne kiseline. Uz to imate i zeludanu kilu. Histoloski nalaz je takav da gastroskopiju treba ponavljati ne pre godinu dana, da bi se videlo da mozda kaldrmasta sluzokoza ne poprima polipoidni oblik sto se vex desava na mikroskopskom nivou. U svakom slucaju oslabite ako ste gojazna osoba, uzimajte veci broj obroka sa kolicinski manje hrane, spavajte sa podignutim uzglavljem, ne nosite tesnu odecu, izbegavajte nslatko, posebno cokoladu, kao i pepermin t pikantnu, ljuti i kiselu hraenu, i svakako uzimajte lekove iz grupe inhibitora protonske pumpe (Omeprol ili Nexium ili Controlo, 2x1 dnevno pola sata pre jela najmanje 8 nedelja. Pozdrav

Komentari na pitanje: #9115

    • Postovani, pre oko 2 meseca sam osecala nadutost u predjelu zeludaca i stomaka i mucnine, danima nisam mogla da jedem, odradila sam gastroskopiju rekli su mi da imam helikobakteriju, upaljen jedan deo sluznice zeludaca i malu kilu. Dobila sam terapiju levoksa i augmentin 14 dana 2x1 a posle toga herb elico kapsule, lekove za zeludac gastroprazol, gastroperidon i famotidin i probiotika. Mucnine su mi prestale ali su mi se javile redje stolice svako jutro i bolovi u stomaku povremeni. Posle završenog antibiotika se stabilizovala na par dana pa opet par dana redja i sve tako. Juce me je nocu boleo stomak i ustajala sam 5- 6 puta do toaleta, imam i krcanje creva, jutros opet mucnina, bas sam uplasena i zanima me vase misljenje sta dalje? Analize stolice su ok na parazit, samo kandida u malom broju. I uporno mi je povisena sedimentacija vec skoro godinu dana.