Postovani profesore, Nakon uradjene gastroskopije dijagnosticiran mi je gastrduodenitis erosiva i data tzv.trojna terapija koja se sastojala od controloc 40mg i jos dva antibiotika.Nakon tog ljekar koji mi je dao terapiju rakao je da nastavim poslije tog jos mijesec dana samo controloc 20mg.Medjutim i nakon cjelokupne terapije ja jos uvijek imam mucnine koje se javljaju i nakon jela i prije jela.Veoma me cesto mucnina probudi u rano ujutro. Molila bih vas za vase misljenje.Sta vi predlazete i kakva bih rezim ishrane trebala koristiti? Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 09. 08. 2008.
    • Postovana, ocigledno je da promene nadjene gastroskopijom nisu razlog za subjektivne tegobe koje imate. terapija koju ste dobili je apsloutno u redu. Treba da jedite vise puta u toku dana, a klicinski manje, da izbegavate jako zacinjenu i ljutu hranu, bez gaziranih napitaka i alkohola. Nastavite sa Controlocom, ali uradite i kompletnu laboratoriju i eho gornjeg abdomena. Pozdrav