Postovani profesore, juce sam vam postavio pitanje na koje ste mi odgovorili da je mogucnost da imam zeludacnu kilu i da sigurno imam ostecenje jednjaka od kiseline koja se vraca u jednjak i ostecuje sluzokozu., rekli ste mi da se to leci mocnim lekovima. Moje pitanje je mozete mi reci koji su to lekovi koji to lece tj, naziv leka i gde ih naci, i jos jedno pitanje, kako se radi Helico test i cime se ustvari radi? Pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 08. 2008.
    • Postovani, lekovi su inhibitori protonske pumpe i to Omeprazol, Nexium, Controloc, koji se uzimaju 2 puta dnevno pola sata pre jela u pocetku, zatim 1x1 ujutro pre dorucka. Helico test se radi iz krvi, iz stolice, izdisajni test ili u toku gastroskopije kada se uzima biopsija sluzokoze. Pozdrav