Postovani doktore, pre sedam dana mi je laparoskopskim putem odstranjena zucna kesa,brzo se oporavljam,ali cesto,skoro stalno,sam otecena u predelu noznih zglobova bez obzira na to da li odmaram noge ili ne,da li koristim so u ishrani,..Cak i ujutru su mi otecene noge,mozda malo manje,..Pre operacije ultrazvukom mi je utvrdjeno da imam zadebljalu i masnu jetru,a sada sam iz ishrane izbacila masnocu,mada ovih nekoliko dana slabo i mogu da jedem,..Moje pitanje bi bilo da li oticanje nogu moze da ima veze sa funkcijom jetre i ako moze,na sta bi trebalo da obratim paznju,........Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 09. 08. 2008.
    • Postovana, oticanje nogu se ispoljava, ali samo kod teskih oblika ostecenja jetre kada obicno bude prisutna i voda u trbuhu i u grudnoj duplji. Kod Vas to sigurno nije. Otoci mogu biti posleedica oboljenja jetre, reumatoloskog oboljenja itd, ali se oticanja ispoljava i bey oboljenja u letnjim mesecima. Pozdrav