Postovani profesore molio bih vas za misljenje jer vise nemogu da podnesem stalne problema kojih imam vec mesecima, najpre zadnjih par godina imam probleme sa zeludcem koji nisu bili stalni a odnosili su se na povecanoj kiselini, bolovima, krcenju creva ali ne uvek, podrigivanju i jakoj gorusici. Bio sam kod jednog privatnog lekara i on mi je pogledao na ultrazvuk i rekao mi je da je zeludac uredu ali mi je masnija jetra, dao mi je neke tablete od kojih mi uopste nije bolje vec samo gore. Zadnjih par dana mi se desava bukvalno sve sto pojedem osecam u stomaku kao loptu i gorusicu koja je pocela da bude stalna, ne povracam, stolica mi je relativno dobra. Desava mi se sledece, juce sam se probudio ujutru i osecao polako potrebu za gladom jer osecam da zeludac pocinje da krci, pojeo sam jednu malu kiflu i posle toga osecao sam tvrd zeludac blagu gorusicu i nadimanje u stomaku. Molio bih vas za bilo koji savet ili pak neki predlog za ovaj moj zdravstveni problem. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 09. 08. 2008.
    • Postovani, ultrazvuk nije metoda kojom se sagledava stanje zeluca. Obavezno uradite gastroskopiju sa Helico testom. MOgucnost je da imate zeludacnu kilu, ali sigurno imate ostecenje jednjaka od kiseline koja se vraaca u jednjak i osetecuje sluzokozu. Postoje mocni lekovi kojima se to leci, Pozdrav

Komentari na pitanje: #9027

    • Postovanje: vec duze vrijeme imam probleme za zeludcem. Nije to klasicni bol u stomaku nego neko opterecenje koje mi steze i nadima zeludac. . Cesto krcenje crijeva i nagli prestanak tog osjecaja neko mi je rekao da je jetra ali ja vise neznam sta da radim napominjem da dugo vremena pijem tegretol cr pa zbog toga sve vise sumnjam na jetru. . . Pomozite sa savjetom hvala