Dragi Doktore, vrsio sam gastroskopiju zbog problema sa zeljucem,dobio sam sledece rezultate; Refluks ezofegit stadijum A ; Gastritis antralis; Duodenitis hronika; Kaskada venkrikuli. Dobio sam i sledece lekove: Lanzul jedna tableta dnevno, tri dana; Lansul 2*1; Flagyl 3*1; Duomox 1000mg 2*1, ovo pet dana; pa ponovo lansul 1*1 u nastanku lecenja, jer su mi otkrili i Helikobakteri pilori, sluzokoza zeljudca mi je zacrvenjena u antralnom segmentu,sa izrazenim edemom prepiloricno,zeljudacni sok bistar u velikoj kolicini. Rekli su mi da nema nista opasno, ali i nakon nekoliko dana koriscenja lekova ja i dalje imam nekih problema: Nakon svakog rucka imam gasove,ponekad i nadimanje i bolove u zeljutcu, stomah me preboli i nakon praznjenja creva sve se smiri kao da nije bilo nista.Interesuje me dali su lekovi dobri, i dali ce vremenom oni da izlece ove probleme ili cete mi vi preporuciti neke druge? Zelim da vam kazem da sam pregledao i krv i da je sve u redu, samo su Triglicerides malo povecani i to:2.29mol/l. Pozdrav!

    Odgovoreno: 07. 08. 2008.
    • Postovani, kao prvo terapiju ste dobru dobili, verovatno je prisutna bakterija H.pylori, ali trajanje terapije treba da bude drugojacije. Uzmacete Lanzul 2x1, 7 dana, pola sata pre jela, a zatim 1x1 ujutro pola sata pre jela do 4 nedelje. Flagyl i Duomox cete uzimati samo 7 dana. Uradite i pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite, jer moguce je da imate Candidu. Vremenom ce tegeobe prestati. Pozdrav