Postovani profesore!Ponovo vam se javljam. Imao sam ceste gasove,nadimanja ponekad cudan osecaj u stomaku.Ranije sam imao stolicu na tri dana otprilike pa posle je pocelo uglavnom svako jutro i tako vec mesec dana, nije bilo proliva mislim( normalna stolica).Doktor mi je dao da uradim eho stomaka i irigogragiju debelog creva (nesto sa barijumom) dakle nije kolonoskopija kao sto sam ja mislio?Ne znam koliko je ta metoda pouzdana(irigografija).Eho sam uradio i irigografija i rezultat je dobar....Zatrazio sam od doktora celokupnu analizu krvi sve je u granicama normale osim MONOCYTEN( neka vrsta belih krvnih zrnaca ne znam) imam 0,83 a normalno je 0 / 0,8 i TRIGLYCERIDEN imam 0,50 nesto manje od normalnog Normalno je (0,8 /2). A LYMFOCYTEN imam 2, 9 (bela krvna zrnca)? normalno 1 / 4. to je na rezultatu dobro. Sve ostalo dobro .Doktori kazu da je to moguce od neke male prehlade i da MONOCYTEN TRIGLYCERIDEN nisu od neke posebne vaznosti sta vi mislite? U vezi stomaka i nadimanja dali su mi kapsule DUSPATALIN 200 nesto protiv grceva i sada imam manje te gasove i nadimanja.Rekli su mi da imam probleme jer na snimku se vidi kao da se crevo okrece i da onda nastane problem kao grc?U sredu prosle nedelje sam operisao cistu urasla dlaka (sinus pilonidalis) i evo vec 5 dana imam jake bolove u predelu gde su me operisali iznad sedaone kosti i to su takodje ranu usili.Pijemim imbrufene protiv bolova i tusiram se vise puta zbog higijene ali danas mi se pojavila i retka stolica. Recite mi molim vas ova pretraga igografija sa barijumom i snimcima debelog creva da li je to pouzdan rezultat na rak creva. I ovi monociti sto su mi malo poviseni na 0,83 a sve je ostalo u redu. Zahvalan po ko zna koji put Sasa Ivanovic Nazalost ja se nalazim u Holandiji tako da ovde ne mogu bas u potpunosti da ispricam svoje zalbe. Zato molim vas jos jednom odgovorite na moje pitanje i da li treba jos neko dodatno ispitivanje koje bi obavio u Srbiji. Postovanje S. Ivanovic

    Odgovoreno: 04. 08. 2008.
    • Postovani, proliv koji ste dobili ne treba da Vas zabrinjava, verovatbo se radi o nekoj letnjoj virusnoj infekciji. Irigografija je uglavnom dosta precizna metoda za otkrivanje raka debelog creva, medjutim ako ste uplaseni i dalje obavezno uradite kolonoskopiju koja je najpreciznija metoda. Bolove koje imate posle operacije takodje ne treba da Vas uznemiravaju. Pozdrav