Postovani Doktore, Imam slicne smetnje kao jos nekoliko ljudi koji su Vam se obratili. Naime, desava mi se \'\'zatezanje\'\' stomaka centralno ispod rebara a simultano sa tim trbuh se nadima. Tu su mi se u nekoliko navrata, i u toku sna, pojavile jake srcane aritmije koje prati visoka panika. Olaksanje predstavlja jedino podrigivanje (na silu) ne bi li se dio vazduha izbacio iz stomacne duplje. Cim se izbaci tegobe nestaju. Pravi problem predstavlja kad to traje duze. Svi lab. nalazi uredni, cardio uredni, helico bac-negativna. Bola, kisjeline, nerodevne stolice, povracanja niti ijednog slicnog simptoma NEMAM! Hvala na pomoci!!! Podgorica Hvala za svajet

    Odgovoreno: 04. 08. 2008.
    • Postovani, dve stvari dolaze u obzir postojanje zeludacne kile ili kaskadiirani zeludac. Jako je vazno da jedete sporo, da dobro zvacete hranu i da imate eveci broj obroka u toku dana sa manjim klicinama hrane. predlazem da uradite rendgenoloski pregled zeluca barijumom da bi se sagledali jednjak, pre svega zeludac i dvanaestopalacno crevo. Pozdrav

Komentari na pitanje: #8736

    • Postovani, imam jedan problem i zeleo bih da se konsultujem sa vama oko toga... Naime, desava mi se da se ponekad u mojoj stolici javi dosta krvi i to traje dva tri dana i prestane... Koliko sam primetio to se desava kada se mnogo naprezem... Kakvi su to simptomi i o kakvoj se bolesti radi... Unapred hvala...