Postovani, Ja imam veoma ozbiljan problem pre cetri god. imao sam operaciju stomaka problemi bili su nadimanje, gasovi i stolica zadrzavala se u stomaku sto su prepostavke bile da su creva uvezana posle operacije zakljuceno je da bez potrebe moj stomak je otvaran .Pre dve nedelje isti siptomi nadimanje, moj stomak prestane da radi operacija ponovo. Ovog puta pronasli su da je jedno od creva bilo malo stisnuto i nekih naslaga na crevima koje su uklonili 7 dana posle operacije javlja se isti problem nadimanje , gasovi i stolica se zadrzavaju u stomaku sto dovodi do jakih povracanja i jakih bolova sada sam u bolnici na ispitivanju i cekam rezultate da li vi imate ideju o cemu se radi molim vas pomozite mi ne bih zeleo da me opet seku. Unapred zahvalan Dragan.

    Odgovoreno: 04. 08. 2008.
    • Postovani, druga operacija je veroavatno uzrokovana priraslicama koje su nastale posle prve operacije. Postoji mogusnost da imate Kronovu bolest, oboljenje iz grupe zapaljenskih oboljenja koja zahvata pojedine segmente digestivnog trakta od usta pa do anusa. Moja pretpostavka je vezana za cinjenicu da Vam je receno da su u toku druge operacije uklonili neke naslage sa creva. Sve su ovo samo moje pretpostavke, bey klinickog pregleda i dopunskih analiza mogu samo da predpostavljam. Pozdrav