Mom prijatelju je odstranjeno 2/3 zeluca usled pucanja cira pre 14 godina (imao je 14 godina, a sada ima 28). Problemi koje ima su sto neposredno posle jela ima tegobe i povremeno ima bolove i dijareje i osecaj umora i pospanosti. Ima i varijacije u tezini. Da li su to "normalni" simptomi i koliko dugo moze ziveti bez zeluca? Hvala!

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Postovana, bez zeluca se moze ziveti normalno, ali uz odredjene savete koji podrazumevaju veci broj obroka sa kolicinski manjom hranom. Proliv se moze ispoljiti u sklopu postresekciopnih sindroma (ne znam vrstu operacije), akli je neophodno da se uradi gastroskopski pregled. Pozdrav