postovani doktore, Moja cerka ima 25 godina.Pre skoro mesec dana bila je u Egiptu i nakon povratka se razbolela.Imala je prolive,stomacne tegobe i malaksalost.prva sumnja pala je na amebe,sto i sada nije iskljuceno,ali rezultati ukazuju i na hepatitis,jetru,bez temperature.s obzirom da je vegan,znaci sem mesa ne unosi ni mleko ,med,jaja..samo voce,povrce i zitarice,na sta se mi ljutimo,mislili smo da je u pitanju njen nacin isphrane ali ona o tome ne zeli ni da cuje.dg.lekara jos nije potvrdjena jer je dobila silne analize da radi.napisacu izvestaj lekara specijaliste i molim za vase misljenje: ,, dolazi da laborat.nalazom nakon epozode sa prolivom koja je trajala 5 dana a odmah nakon povratka iz Egipta,pre 15 dana.sada se oseca dobro.u pocetku uz vodene stolice povracala i imala bolove u trbuhu,en pov.temp.Uradila lab.nalaz:ast 181,alt 144,Ponovljeni u manjem padu.Klinicki lako dehidrirana,aniitericna,afebrilna,koza bez osp.Nad plucima i srcem nalaz uredan,zdrelo bo.trbuh mek,palpatorno bolno osetljiv u predelu Mc Burneove tacke,jetra se palpira oko 1pp meka slezina se ne palmira. dat upit za HBs Ag ,anti,HGV AT HCv.Uraditi anti HAV IgM IgM At,stolicu na jaja parazita,na amebe,hortikulturu,pregled na Yersinije i Campylobactoer.kontrola sa nalazom virusnih markera.uraditi UZ trbuha.VERTE.,, Napisacu samo jos neke nalaze krvi koji bas nisu najbolji ili su na granici hematokrit 0.36 hemoglobin 115,MCHC 318,monociti 0,006 eozinofili 0.02 bazofili 0.01. gvozdje 6,5 ALT (SGPT) 181 AST (SGOT)144 POSLE 2 dana radjeno ponovo ALT 127 I AST 94.Data joj je dijeta za bolesti jetre.Molim vas koliko njen nacin ishrane ,,doprinosi,,ovim rezultatima (jer ona je vec na neki nacin na dijeti)i uopste Vase misljenje o svim nalazim.Puno hvala Ruza

    Odgovoreno: 30. 07. 2008.
    • Postovana, najverovatnije da se radi o virusnom hepatitisu, analize ce utvrditi o kom. Uz lekove i dijeta je sastavni deo terapije. samim tim sto se laboratorijske analize za jetru priblizavaju normalnim vrednostima to govori da ce brzo doci do izlecenja. Pozdrav