Postovani dr Nagorni, u odgovoru na moje proslo pitanje rekli ste mi da je kasalj koji se javlja neposredno posle jela ili pica najverovatnije uzrokovan gastroezofagealnim refluksom, a sada vas pitam da li je ''normalno'' da se pre tog kaslja javi osecaj pritiska u grudima koji traje i posle kaslja ili je to uzrokovano nekim drugim oboljenjem. Hvala

    Odgovoreno: 25. 07. 2008.
    • Postovana, osecaj pritiska u grudima moze biti poslediaca postojanja \eludacne kile u sklopu koje se ispoljava gastroezofagealni refluks. Medjutim, sve su to samo pretpostavke, odgovori na pitanja bez klinickog pregleda i dopunskih analiza mogu biti neprecizni. Pozdrav