Postovani doktore Nagorni! Da li helicobacter pilory moze da izazove tahikardiju, strasno nadimanje stomaka i manje bolove u istom? Primetila sam inace da do praznjenja creva dolazi odmah posle konzumiranja kafe,ali mi je pre toga lose,kao da mi zuji u usima. Stolica je normalna,ali svakih par dana imam osecaj da mi je "stomak stao" i mucim se oko 5,6 sati, dok ne zaspim. Dobila sam trojnu terapiju danas, ali sumnjam da je u pitanju samo Hbpilory. Napominjem da mi je konstatovan spusten zeludac,kao i da mi UVEK bude lakse kada sama izazovem nagon za povracanjam,(mada nista ne izbacim, kao da je sve vec proslo kroz zeludac). Ne osecam mucninu,niti imam dijareju, apetit inace imam,ali u tim danima ne smem da jedem,jer imam osecaj da mi je kamenje u stomaku i da hrana ne moze proci. U crevima se cuje krkljenje, ali gasova,nemam. Naravno,vec su mi rekli da je to na nervnoj bazi,lek uzimam,ali nista ne pomaze. Izvinite sto sam ovako opsirna,ali ovo se cesto desava, i u toj meri je strasan osecaj, da me hvata panika za vreme tih sati, ali napominjem da cim stomak proradi, nema anksioznosti,zasto bi i bilo,kad mi je ok? Napominjem da imam 43 god. Prisutno je i mnogo nervoze i zabrinutosti zbog zdravstvenog stanja roditelja,malo kretanja i neredovna ishrana. Isticem da sam, analizirajuci sve lekare, na SVIM forumima, na celom internetu, primetila da su Vasi odgovori zaista najprecizniji. Hvala Vam sto ste prisutni ovde i sto nam pomazete,hvala od sveg srca!

    Odgovoreno: 24. 07. 2008.
    • Postovana, od tegoba koje ste naveli H.pylori potencijalno moze da dovede do nadimanja trbuha. Nastavite zapocetu terapiju. Uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite. CAndida moze da izazove tegobe koje imate. U slucaju negativnog nalaza na Candidu dolazi u obzir i funkcioanlni poremecaj creva tj iritabilni kolon. Svakako da i nerovoza i zabrinutost utiocu na Vase zdravstveno stanje. Zahvaljuejm na Vasim zapazanjima. Pozdrav