Postovani dr Nagorni, ponekad imam gorusucu i obavezno podrigujem posle jela ili bilo kakve popijene tecnosti, ali ono sto me zabrinjava je sto posle jela obavezno kasljem. Molim Vas, recite mi o cemu se radi. Hvala

    Odgovoreno: 24. 07. 2008.
    • Postovani/a, najverovatnije da imate refluksnu bolest tj da se kiselina iz zeluca vraca u jednjak i izaziva pojavu gorusice. Jedan od retkih, ali prisutnih simptoma kod osoba sa reflusom moze da bude i kasalj. Neka Vam lekar propise jedan od lekova iz grupe inhibitora protonske pumpe i uzimajte ih 2 puta dnevno pola sata pre jela. Pozdrav