Postovani, moj problem je sto mi se u rektumu povremeno javljaju ostri kratkotrajni bolovi, poput ziganja prilikom duzeg sedenja. Stolicu imam jednom u 2-3 dana vec duze vreme. Dosta vremena provodim u sedecem polozaju. Molim Vas da mi odgovorite da li su to naznake hemoroida i kako bi mogao da izbegnem teze neprijatnosti? Narocito me interesuje fizicka aktivnost i pravilna ishrana, jer zivim na "suvoj hrani". Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 24. 07. 2008.
    • Postovani, najverovatnije da su hemoroidi u pitanju. Neophodna je pravilna ishrana i to bey jakih zacina i da ne bude ljute, da je hrana sto vise tecna i kasasta, izbegavati gaziarane napitke i alkohol, sto manje sedenja i obazno uradite rektoskopiju da bi se potvrdila sumnja na hemoroide. Pozdrav