Imam 27 godina i vec duze vreme imam povremene bolove u stomaku. Na osnovu pregleda gastroenterologa i rezultata krvi ustanovljena mi je dijagnoza Helicobacter pylori (IgG 17,6 i IgA 3,7) koja je napravila i manji cir. Dobio sam terapiju (izgleda standardnu) od dva antibiotika Amoxicilin i Clarithromycin da uniste bakteriju i Controlc da oporavi sluzokozu-sva tri u trajanju od nedelju dana, a nakon toga Controlc jos mesec dana. Kada mi je prepisivao lekove gastroenterolog mi je rekao da posle 3-4 dana terapije necu vise osecati nikakve bolove jer ce antibiotici unistiti bakteriju , medjutim na pocetku terapije bolovi su bili slabijeg intenziteta ali posle tri dana su se povecali pa za nijansu smanjili. Sedam dana je proslo pa pitam sta da radim: da nastavim sa Controlc jos mesec dana jer su bolovi normalna reakcija na lekove i tako treba da bude (doktor je bio suvise optimistican), da ponovim terapiju sa sva tri leka jer bakterija jos nije unistena ili nesto trece. Molim za savet.

    Odgovoreno: 23. 07. 2008.
    • Postovani, nastavite sa terapijom samo Controlocom. Nemojte da ponavljate antibiotsku terapiju. Pojava bolova nije povezana sa Helicobacter pylori infekcijom, jer ona ne izaziva bolove. Cir ce sigurno zarasti na terapiju koja Vam je ordinirana, budite bez brige. Pozdrav