Imam 26 godina i mislim da bolujem od hemoroida nemam hrabrosti da odem kod lekara jer sam cula da je pregled neprijatan.Pre godinu dana pojavio se svrab zatim bol pa izrasline na analnom otvoru nakon nekoliko dana pocelo je i krvarenje koje je trajalo 7 dana koristila sam mast hepatrombin proslo je ali su izrasline ostale.Pre dva meseca isto se dogodilo i sada opet, koristim mast faktu i amer caj bolovi su jaki sad krvarenja nema iako je problem prisutan vec 5 dana.Sve sto sam mogla da pronadjem o hemoroidima sam proucila i nemogu da nadjem uzrok redovno i prilicno zdravo se hranim, vezbam 3 puta nedeljno, pesacim, samo na poslu sedim 8 sati ali na mekom jastucetu:)Molim vas da mi date nekakav savet unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 22. 07. 2008.
    • Postovana, po svemu sto ste napisali najverovatnije je da imate hemoroide. Pored svakodnevne toalete posle velike nuzde znacajan je i pravilan nacin ishrane, svakodnevna stolica, sto manje sedenja. Ipak, neophodno je da uradite endoskopski pregled. Probajte se kapsulama Ginkor forte 3x1 dnevno, 10 dana. Pozdrav