Postovani, imam 37 godina i dosta cesto osecam neki iritirajuci bol ispod desnog rebarnog luka prema povrsini koji ponekad zna da se prebaci na levu stranu ali retko, sve je to u vidu peckanja i traje par sekundi a mozda i manje. Pre mesec dana sam imao malo jaci nego uobicajeno sto me je uplasilo, nalazi su bili dobri osim alfa amilaze koja je bila povecana a nakon sedam dana i i ona u granicama normale 71, pre deset dana sam ponovo radio sve nalaze i svi su u granicama normale, sve amilaze jetrine, pankreasne i sl., krvna slika dobra, jedino su mi povecani trigliceridi (5,02) koje ne mogu nikako da snizim i pored mnogobrojnih dijeta vec 5 godina, i krecu se od 3-5 m/mol. Stolica mi je redovna ponekad i do tri puta dnevno jedem uglavnom kuvano i povrce, izbegavam testenine, a ponekad imam i obilne gasove sto me nervira. Internista kaze da je sta ozbiljno dosad bi se "izrodilo nesto", na ultra zvuku jetra i pankreas malo svetliji, ostalo OK, pritisak mi je malo povecan ( imam cesto zujanje-pistanje u desnom uhu, skoro stalno) 150/90 ili 145/85 kako kad pa mi je propisan zorkaptil 1/4 dnevno 2x1, i sinelip 2x1 dnevno. nedavno sam 15 dana pio pankreatin uz jelo (sad više ne) i famotidin 1x1 uvece, ponekad imam neki svrabež po rukama samo po misicima ispod laktova s prednje strane neznam kako se zovu cesto se bavim sportom (tenis) i aktivan sam fizički... H-pylori nemam imao sam je pre 4 godine, sad je nema dva puta sam vadio nalaze...S postovanjem!

    Odgovoreno: 21. 07. 2008.
    • Postovni, na osnovu onoga sto ste napisali, a bez klinickog pregleda postoji mogusnost da ste imali blagi pankreatitis, kao posledicu povisenih vrednosti triglicerida. Predlazem da nastavite sa pankreatinom, da izbegavate masnu, nadrazajnu hranu, ukljucujuci i minimalne kolicine alkohola. Za 3 meseca ponovite ultrazvucni pregled pankreasa, a za mesec dana ponovite laboratorisjke analize, posebno AST, ALT, ALP, gama GT, holesterol, trigliceride i amilazu u serumu i urinu. Pozdrav

Komentari na pitanje: #8102

    • Vec par dana 10-15 osecam kao neko pritiskanje u stomaku vise gornj deo kod zeluca i krkljanje crevima, stolica zna da bude 2-3 dana retka a onda 2 dana tvrdja pa opet retka hrana zna da mi se ne provari nekad bude komadica hrane u stolici narocito paradajza inace radim tezak posao i dizem dosta tereta imam oko 102 kg. Znaci nije kao standardna bol vec kao da ima vazduha u crevima jedino me zeludac zna nekad zaboleti pa bih voleo da znam sta to moze biti. Hvala