Molim vas da protumacite moju dijagnozu na ultra zvuku jetre je doktorka rekla da na sestom-sedmom gleznju misli da imam hemangiom jetre.Alt i ast su bili uvecani za jednu trcinu od dozvoljenog ali posle mesec dana bez gaziranih sokova alt i ast su ok.Poslala me na magnetnu rezonantcu ali posto sam klaustofobican do pregleda nije doslo.Osecam povremeno tup bol izmedju rebara i kuka pa me interesuje koliko sve ovo moze da bude strasno?Unapred zahvalan Bane(imam 30god)

    Odgovoreno: 19. 07. 2008.
    • Postovani, hemangion je termin za benigni vaskularni tumor, koji subjektivne smetnje pravi samo ukoliko je veliki. ALT i AST verovatno nisu bili poviseni zbog hemangioma. Pre bilo kakvog upucivanja na CT ili magnet potrebno je da se promena u jetri dobro sagleda. Mislim da nema razloga za brigu. SAmo veliki hemangiomi se uklanjaju zbog pritiska na okolne strukture. Pozdrav