Dobar dan, Moj otac je hospitalizovan prije dvije sedmice zbog sumnje na karcionom jednjaka. Nakon pretraga konzilijum je ustanovio da je stanje inoperabilno usljed jako loseg opsteg stanja a narocito jako slabe jetre. Zavrsna dijagnoza je: adenocarcinoma invasivum exulceratum oesophagi distalis et cardie G-2. Mozete li mi, molim vas, dati pojasnjenje dijagnoze i cisto vasu preporuku za dalje? Hvala vam mnogo. J.

    Odgovoreno: 18. 07. 2008.
    • Postovani, Vas otac ima maligni tumor zavrsnog dela jednjaka i prelaska ka zelucu. Procenjeno je da njegovo opste stanje ne bi moglo da omoguci operaciju i budjenje iz anaestezije. Nazalost jedino simptomatska terapija, infuzije uz ostale medikamente preko Onkoloskog dispanzera moze da sprovede. Pozdrav