Postovani dr Nagorni,nisam sigurna da li je pitanje iz Vase oblasti ali Vas molim da pokusate da mi odgovorite. Pre par meseci ustanovljena je mala zeludacna kila. Nalazi se na levoj grudnoj strani. Ponekad osecam tezinu.blagi bol i probadanja u grudnom kosu. Medjutim od pocetka imam problema sa slajmom,tj. sve vreme osecam sluz u grlu. Ponekad toliko da je kao gnedla u grlu koju ne mogu da izbacim. Mozete li mi reci da li i ovo ima veze sa zeludacnom kilom,i kako da resim to? Vrlo sam gadljiva i kada pokusam da izbacim imam nagon povracanja. Hvala.

    Odgovoreno: 18. 07. 2008.
    • Postovana, potencijalno tegobe koje imate mogu biti posledica zeludacne kile. Kod zeludacne kile zbog narusenog ugla ulivanja jednjaka u zeludac, kiselina iz zeluca se nesmenatano vraca u jednjak, pa moze uzrokovati i ostecenje disajnih puteva i zdrela. Potrebno je da se javite otorinolaringologu da iskljuci drugi razlog za tegobe koje imate. Pozdrav