postovani doktore! imam 38 godina.Desetak godina problema sa nadimanjem stomaka. toliko se naduvam ,da izgledam kao 6-7 mesecu trudnoce.imala sam dva carska reza 1991. i 1999.godine. Rez je skroz dole iznad stidne kosti. rezultati krvi su mi uvek uredni,malo je povisen holesterol.Radila test na Weber, 3 dana. Negativan je, ultrazvuk uredan, irigografija isto uredna. U zadnje vreme bolovi sve jaci, sve cesci. Sada sam 3 dana bila bez bolova, danas pre podne sve ok,popodne bolovi.Popijem Rapten -k.Bude mi malo bolje al ne zadugo.Koristim i Espumisan.Pre 2 godine sam bila pozitivna na helicobakterije , odradila terapiju dvaput za godinu dana .Sad u avgustu trebam na kontrolu. dal je moguce da te bakterije prave toliki problem? Inace,ne pijem, ne pusim, imam 164 cm i 56 kg. Nisam zaposlena ,zbog ovih bolova sam ostavila posao,stalno mi je bilo lose.Nervozna sam jako.Najvise zbog ovih bolova.Da, umalo da zaboravim, stolica mi je redovna i normalna.Zivim u manjem gradu gde nema gastroenterolog, trebalo bi putovati za N.Sad, a Ceka oko 3 meseca na pregled. Sta mi predlazete da uradim od analiza? Mozda neki lek...?Meni dr dao samo Espumisan.Jednom kad sam zavrsila u hitnoj, primila Baralgin, nista vise. hvala unapred

    Odgovoreno: 16. 07. 2008.
    • Postovana, kao prvo uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite. Helicobacter sigurno nije razlog za Vase tegobe. Bez obzira sto Vam je stolica uredna postoji mogucnost da priraslice posle dva carska reza povlace crevo i prave tegobe. Postoji mogusnost da je razlog za tegobe i lose varenje. Ukoliko je stoica negativna na bakterije i gljivice, probajte uz Espumisan i9 sa tabletama Pankreatina 3x1. Pozdrav