Imam bolove jake na dsnoj strani idu pod ledja i ispod ruke ....boli me na udisaj i u zlicici na sredini gdje pocinje desni rebarni luk...uz je ok samo je podvijena zuc....jetrene probe alt13 ast 17.Ali mene taj bol koci u ziv.funkcijama nekada je bol neodredjena na cijeloj desnoj strani....pece,zari,svrdla i tupo udara u ledja....kada se psihicki smirim imam manje bolove ali mi je stomak osjetljiv poslije tih napada kada se pipnem ili naglo disem bole me stomacni mislici kao da su upaljeni...strah me ako prilikom rada imam te bolove kao da mi jetra otkazuje..... Imam jace bolove kad je pms ili kada dobijem mjesecnicu....nekada osjetim tapkanje kao nesto zivo da prodje sa desne strane rebarnog luka....

    Odgovoreno: 16. 07. 2008.
    • Postovana, ocigledno da bez obzira na lokalizaciju boilova da Vase tegobe nisu vezane za organsko oboljenje zucne kesice. Treba uraditi gastroskopiju i iskljuciti oboljenje dvanaestopalacnog creva i zeluca, mislijm pre svega na ulkusnu bolest. premda i PMS moze da protice sa tergobama kakve opisujete. Pozdrav