U jednom od uzoraka (3) iyolovana je Candida species.Po nalogu lekara stolicu sam dala na anaizu obzirom da sam pocetkom juna nakon imala salmonelu(viska temperatura,dijareje vise od 20 dnevno povracanje,Lecena sam u Grckoj antibiotikom,aktivim ugljem i antipireticima.Zanima me kako leciti kandidu

    Odgovoreno: 16. 07. 2008.
    • Postovana, Candida se leci ako ima 30 i vise kolonija. Terapija podrazumeva 3x1 tabletu Nistatina 7 do 10 dana zajedno sa Probiotikom jednom dnevno uz izbegavanje slatkisa i belog brasna. Nakon 7 dana pauze po zavrsenoj terapiji ponoviti pregled stolice. Terapiju je u vecini slucajeva pootrebno promeniti ili korigovati jer Candida je tvrdokorna na terapiju. Pozdrav