Postovani dr.Nagorni, molim za savet u vezi mog sina. Ima 40 godina i skoro 4 godine probleme sa hemoroidima. Zadnju godinu dana ima cesta strcajuca krvavljenja. Koristio je faktu mast, o.g. je ispio 5 bocica zodeks kapi. Opet je prokrvario i skoro ceo mesec dana pio eritrimicin, Bilo mu je bolje, ali cim je prekinuo eritrimicin problem se ponovo pojavio/krvavljenje. Jako je uplasen i nece kod lekara. Ovde sam procitala da ste preporucili pacijentu da pored faktua pije tablete Phlebodia 30 dana. Kupio je od 600 mg. ali se plasi kontraindikacije a nema ko da mi prevede sa francuskog. Tamo pise 2 do 3 tablete kod hemoroida. Pa Vas pitam sta da radi, da li da pije ove tablete ili da dodje u Nis na pregled, jer zbog posla nije u Nisu. Zbog toga je jako nervozan . Znam da je to iz straha od najgoreg. Molim za pomoc i pozdrav za Vas doktore.

    Odgovoreno: 15. 07. 2008.
    • Postovana, krvarenja kako opisujete su verovatno iz hemoroida. Pa ipak, predlazem da se pre svega uradi rektoskopija kako bi se sagledao zavrsni segm,ent debelog creva. Ukoliko ima i druge simptome, smenjivanje zatvora i proliva, tanku stoliouc, lazne pozive, onda predlazem kolonoskopiju. Za sada neka ne pije Phlebodiu. Pozdrav