Mnogo godina unazad ,mozda 20 , imala sam prvi put problem sa zucnom kesom, jak bol ali nikakav kamen ili pesak nisu postojali, istovremeno sam uvek imala otezano varenje i nadimanje zeludca. Sada sam nedavno isla na akutno odeljenje zbog bola u zeludcu i povracanja.Pokazalo se da imam kamen u zucnoj kesi-2,5 cm i povisene vrednosti jetre . Molim Vas da mi kazete da li su povisene vrednosti jetre u vezi sa zucnim tegobama ili su odvojeni problem? ujedno je ustanovljeno da imam granicnu vrednost hemoglobina i krvna slika pokazuje mikrocitozu.Unapred hvala za odgovor..

    Odgovoreno: 14. 07. 2008.
    • Postovana,
      Najverovatnije da su enzimi jetre odreagovali zbog pokretanja kamnecica u zucnoj kesici. To je tzv reaktivni hepatitis i sa smirivanjem tegoba zucne kesice i vrednostti se vracaju na normalu pod uslovom da niste poziteli zbog uglavljivanja kamencica u glavni zucni vod. Obratite se hematologu zbog anemijskog sindroma.