Dobar dan,moja mama koja je 1951 godiste dobila bolove u epigastrium,t 38,povracanje i gadenje a kasnije nkon jedan do dva dana javila se i dijareja.isli smo na dezurni koji je napravio eho i ustanovio da se radi o akutni gastrit,medjutim na eho je video ascit u duglasov prostor.isli smo na ginekolog koji je dao misljenje da gledajuci na eho misli da nije gin problem,i dali su nam da uradimo neke tumorske markere kao:cea,ca 125,ca 19-9,ca 72-4. sada cekamo rezultate za markere i ginekoloske pretrage,inace moja mama nikad nije imala nikakve digestivne tegobe,ima redovnu i urednu stolicu ,apetit i sve ostalo. sad cekamo rezultate od pretrage ,u medjuvremenu mozete li mi reci odakle moze biti ta tecnost u duglesov prostor?

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovana,
      Tecnost u trbusnpoj duplji moze biti posledica oboljenja jetre, bubrega, srca, ginekoloskog oboljenja, nazalost i malignog oboljenja. Sacekajte nalaze, ali ponovite i ultrazvucni pregled.Minimalna kolicina slobodne tecnosti u Duglasu moze da se otkrije i kod zdravih osoba.