Mojoj supruzi su na pregledu ultra zvukom postavili sumnju na postojanje infiltracije fleksure u debelom crevu i cisticne promene na oba jajnika.Predlozena je kolonoskopija za koju smo culi da je veoma bolna.Molim vas recite nam o cemu se tadi kad je rec o debelom crevu,i da li se to i pod kojim uslovima moze uraditi pod anerstezijom.

    Odgovoreno: 13. 07. 2008.
    • Postovani,
      Sumnja se da je debelo crevo zahvaceno tumorskim procesom. Kolonoskopija je neprijatna i potencijalno bolna metoda. Ona se radi i u anaesteziji. Ne znam konkretno odakle ste, ali npr u Nisu se na klinici ne radi u anesteziji nego samo u privatnim ordinacijama.