Postovani doktore. imam 29 god.Moj problem su hemoroidi koje imam godinama.U pitanju su unutrasnji hemoroidi koji izlaze za vreme velike nuzde.Nakon pranja vracam ih rucno uz pomoc neke kreme.Ponekad se uvecaju, krvare. Sada sam pocela sa koriscenjem magneta Magnetoplag,(da li smeju da se koriste duzi period?) ali ne vidim veliki pomak. Hemoroidi me ne bole, ali se nikako ne smanjuju.Zanima me da li je moguce izlecenje i kako? Da li da razmisljam o operaciji ili podvezivanju? Koju kremu da koristim? I sta od hrane nikako ne bih smela da konzumiram? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 07. 2008.
    • Postovana, o magnetima ne mogu nista konkretno da Vam kazem. Izlecenje hemoroida je moguce, treba upotrebljavati masti i cepice, mozete i kapsule Ginkor forte 3x1. Od masti predlazem Faktu. Izbegavajte ljuto i zacinjeno, stolica treba da je mekana i svakodnevna. Operacija ili podvezivanje? Indikaciju za operaciju postavljaju hirurzi-proktolozi. Pozdrav