Poštovani doktore, molim Vas za odgovor. Pre malo manje od 2 godine su počeli bolovi u predelu želudca. Pre toga sam imala dijagnozu: Oesophagitis distalis gr A, Cascada et ptosis ventriculi, Gastritis. Tada su simptomi bili retki, relativno blagi i rešavala sam ih Ranisanom i Klometolom. U januaru prošle godine sam otišla kog lekara jer su bolovi svakodnevno bili jaki, nekad skoro neizdrživi. I tada je rađena gastroskopija a dijagnoza je bila: Reflux oesophagitis gr. A (LA), Gastritis / antritis chronica, Hiatus Hernia. Želudac ima hiperemiju antralne sluznice enantemskog tipa, u donjoj retroverziji manja hiatus hernia. Mikroskopski: Gastritis - antritis chronica ++, Activa +, Nonatrophica -, Metaplasio intenstinalis -, Helicobacter pilori ++ (samo u želudcu). Posle lečenja bakterije se osećam malo bolje. Raspitujući se po internetu sam shvatila da u većini slučajeva moja dijagnoza ne daje simptome ili su blagi. Mene stomak boli svaki dan, nekad se nadujem od pola češe vode a bar jednom mesečno dobijem napad tako jakih bolova da po 2-3-4 dana ne mogu da ustanem iz kreveta. Sve ovo mi ometa normalno funkcionisanje i ne mogu da verujem da ću ovo trpeti do kraja života (sada imam 33 godine). Zanima me da li postoji mogućnost da nije sve ispitano i da bolujem od još nečega, nečega što mi u stvari pravi ovakve probleme? Zaboravila sam da napomenem da su mi ustanovili da sam blago malokrvna i sam dobila uput za analizu stolice na okultno krvarenje (to ću ovih dana završiti). Molim za odgovor šta da radim. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Postovana,
      Procitao sam i dopunu pitanja. Uradite test na okultnu krv, ne verujem da je to razlog za anemiju. Ukoliko Vam Controloc na pomaze zamenite gas a tabletama Nexiuma. Sve sto ste naveli nije razlog da imate takve tegobe. Uradite kompletnu laboratoriju i eho gornjeg abdomena. Uz lekove,potrebno je da jedete cesve, klicinski manje, da izbegavate cokoladu, pepermint, pikantnu hranu, gazirane napiteke, da spavate sa podignutim uzglasvljem, da izbegavate hranu 3h pred spavanje i da ne nosite tesnu garderobu. Forvardujte ovo pismo i odgovor kada mi se budite javljali sa novim rezultatima.