Kod bake je dijagnostikovan Neoplasma malignus pankreatis.Baka 1933.godiste.Ima i ascites.Kakav je dalji tok lecenja?Lekari izbegavaju abdominalnu punkciju.Zasto?

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Postovani,
      Nije mi jasno zasto lekari izbegavaju punkciju. Ukoliko je dijagnoza malignog tumnora pankreasa tacna, onda pojava slobodne tecnosti u trbusnoj duplji tj ascitresa znaci metastaze u potrbusici. Kartcinom pankreasa ima izuezetno brzi tok bolesti. Na zalost terapija je samo simptomatska.