Ljekara sam posjetio zbog jakog zadaha iz usta, načinili smo bris grla i nosa i rezultati su bili slijedeci: U brisu nosa mi je izolovana bakterija ciobacter species. U grlu staphylococcus aureus. Ljekar mi je propisao terapiju baktrimima 2x2 10 dana. Zadah je nestao ali se javio opet poslije 15tak dana. Ponavljanjem terapije desila se ista stvar. Nalaz specijaliste URL je : OFS: obje tonzile umjerene velicine, nepcani lukovi i straznji zid orofarinxa jako hiperemićni, sluznica granulirana. Rinoskopski: septum uredno postavljen, sluznica blago otecena. Vrat palpatorno uredan. Koje je vase misljenje po navedenom stanju?

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Postovani,
      Nlaze koje pominjete su u domenu spacijaliste ORL. Sto se tice digestivnog trakta, razlog za neprijatan zadah iz usta moze biti posledica divertikuluma jednjaka.Predlazem da uradite gastroskopiju i isljucite digestivni trakt. Nalaze koje imate mogu da objasne neprijatan zadah iz usta..